Запитання спеціалісту
Записатися на прийом
+38 (0372) 58-55-11
всі контакти
UA
НАМ 20 РОКІВ
Записатися
на прийом
Запитання спеціалісту

+38 (0372) 58-55-11 +38 (066) 63 04 050

+38 (0372) 90-92-00 +38 (096) 40 40 405

+38 (093) 06 03 364

м. Чернівці, вул. В. Трепка (О. Боярка), 1а

Сьогодні перед людьми, що перемогли рак, набагато більше можливостей, ніж 20 і навіть 10 років тому. У минулому лікарі та пацієнти підходили до онкології, як до чудовиська, якого неодмінно потрібно знищити. Єдиною метою було вижити над усе. Але з появою нових технологій лікування раку (за офіційними даними в Україні проживає близько одного мільйона людей, які вже перенесли якесь онкологічне захворювання) з'явилися і нові вимоги серед молодих пацієнтів. Тепер просто вижити вже не достатньо. Люди хочуть вести нормальне, повноцінне життя і мати дітей. Проте, залежно від обраного курсу лікування шанси мати своїх дітей для багатьох хворих знижуються, якщо не повністю знищуються. І в жінок, і в чоловіків, хворих на онкологічну патологію, репродуктивна функція страждає як внаслідок самого захворювання, так і в результаті проведеної терапії. Впливає і тривалість лікування, і локалізація пухлини, а також вид застосовуваного лікування.


Безпліддя для жінки – це відсутність продукції зрілих яйцеклітин для овуляції, або інший стан, що перешкоджає настанню вагітності / її виношування.


Безпліддя для чоловіка – це неможливість стати генетичним батьком дитини в зв'язку з порушенням утворення нормальних сперматозоїдів і неможливістю запліднення яйцеклітини.


Сьогодні в усьому світі в онкологію активно впроваджуються різні методи і нововведення допоміжних репродуктивних технологій, які дають пацієнтові можливість збереження фертильності. Обов’язок лікуючого лікаря –інформувати пацієнтів про можливий негативний вплив хіміопроменевої терапії та запропонувати методи збереження репродуктивної функції.


Як правило, діагноз "чоловіче безпліддя" ставиться практично всім пацієнтам, які проходили онкологічне лікування. Якщо врахувати те, що понад 5% онкологічних захворювань діагностують у чоловіків молодше 35 років, проблема чоловічого безпліддя набуває величезну актуальність. Єдина можливість зберегти здатність чоловіка до відтворення потомства полягає в такому методі, як заморожування (кріоконсервація) сперми до початку протипухлинного лікування. У рідкому азоті сперма зберігається протягом багатьох років, зберігаючи здатність до запліднення яйцеклітини. Як показує статистика, з тих пацієнтів, які здають свою насінну рідину в банк сперми, кожен четвертий впродовж десяти років звертається до фахівців з лікування безпліддя. І допоміжні репродуктивні технології допомагають сім'ям мати дітей.


Проте, якщо чоловікам репродуктивного віку кріоконсервація сперми перед лікуванням пропонується в більшості випадків, жінок вкрай рідко інформують про можливості збереження фертильності. Найефективнішим методом для жінок вважається кріоконсервування заплідненої яйцеклітини (ембріона) після запліднення "in vitro" ("в пробірці"), здійснюване до початку хіміотерапії. Отриманий ембріон в умовах інкубатора розвивається протягом 2-5 днів, після чого ембріон певним чином заморожують. Ембріони тривалий час зберігаються в рідкому азоті і після правильно виконаної процедури розморожування у великому відсотку випадків зберігають свою життєздатність.


Коли людині виставлено діагноз рак, складно замислюватися над тим, чи мати в майбутньому генетично власних дітей, спланувати вагітність до хіміотерапії або променевої терапії, і здається, що з двох питань – майбутня вагітність і сьогоднішній рак, актуальний лише останній. Проте, репродуктивну функцію можна зберегти тільки перед початком лікування. Якщо до онкології своїх дітей ще немає, то необхідно кріоконсервувати генетичний матеріал до того, як він піддасться впливу протипухлинної терапії.


Ще складніше думати по збереження дітородної функції, коли пацієнтом, хворим на онкологічне новоутворення, є дитина. Це завжди велике потрясіння для батьків. Лікування онкологічних захворювань – саме по собі нелегке випробування, але важливо враховувати можливі побічні ефекти від пройденого лікування, деякі з яких стають помітні лише через роки.


У дітей і підлітків статева система перебуває в стані розвитку, і тому дуже сильно схильна до несприятливого впливу опромінення. На превеликий жаль, випадки, коли дитина, яка вилікувався в дитинстві від раку, не може у майбутньому реалізувати свій репродуктивний потенціал, – дуже часті.


Лікарі-репродуктологи прекрасно розуміють, що, коли мова йде про життя дитини, складно думати про те, чи зможе вона у майбутньому мати своїх дітей. Здається, що загадувати про це не час. Але вже ж рішення необхідно приймати саме до початку хіміо- або променевої терапії. Тому батькам потрібно оцінити всі " за" і "проти", порадитися з лікарем дитини та прийняти рішення. У хлопчиків, які не досягли статевої зрілості проводять кріоконсервацію тканини яєчка. Коли вже дорослий чоловік захоче мати дитину, збережений матеріал можна буде використовувати для штучного запліднення.


На сьогодні єдиним існуючим варіантом збереження репродуктивного потенціалу дівчаток, які не досягли статевої зрілості, є кріоконсервація тканини яєчника.


Наказом МОЗ України №787 від 09.09.2013 року "Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні" передбачено порядок застосування ДРТ з метою збереження фертильності перед лікуванням онкологічних захворювань.


У даний час з'явилася можливість зберегти репродуктивний потенціал онкологічних хворих. Таке об'єднання двох різних за направленням медичних галузей онкології та репродуктивної медицини найближчим часом сформує новий напрямок – онкофертільность. Ці спеціалісти визначатимуть тактику збереження фертильності при онкологічних захворюваннях.


Пам’ятайте, що найбільш правильним рішенням буде подбати про збереження здатності мати своїх дітей ще до початку лікування онкології. Життя продовжується в наших дітях.

 


Підготувала к. мед. н. Т.А.Юзько
Інформація з сайту http://molbuk.ua/vashe_zdorovya/p_zdorovya/72281-pislya-onkozakhvoryuvannya-mozhna-maty-vlasnykh-ditey.html

 

Всі статті
Ми в соціальних мережах:


Наш колектив:
Показати весь колектив
Фотогалерея:
РОЗСИЛКА:

Підпишіться та отримуйте першими інформацію про наші новини, акції, спеціальні пропозиції та поради

ПІДПИСАТИСЯ
Графік роботи:
пн|вт|ср|чт|пт|сб|нд|
пн: 9 00 - 17 00
вт: 9 00 - 17 00
ср: 9 00 - 17 00
чт: 9 00 - 17 00
пт: 9 00 - 17 00
сб: вихідний
нд: вихідний
Новини клініки:
Дивитися всі новини
14 листопада 2017

Конгрес казахстанських репродуктологів

9-11.11.2017 відбувся IX міжнародний конгрес КАРМ "Сучасні підходи в лікуванні безпліддя. ДРТ: справжнє та майбутнє" в м. Астана, Республіка Казахстан. Детальніше
3 листопада 2017

Наукові форуми

02-03.11.2017 р. в Києві відбулися ІІІ міждисциплінарний науковий конгрес з міжнародною участю «Актуальні питання інтенсивної терапії та анестезіологічного забезпечення в акушерстві, гінекології та неонатології» та науково-практична конференція «Гінекологічні хвороби. Чи існує незачинене вікно можливостей?». Детальніше
1 жовтня 2017

Вагінальна і лапароскопічна гістеректомія: «за» чи «проти»

25-27.10.2017 проф. І.З.Гладчук провів майстер-клас «Вагінальна і лапароскопічна гістеректомія: «за» чи «проти». Детальніше
1 листопада 2017

Створення неовагіни (штучної піхви) лапароскопічним доступом

Фахівці медичного центру проф. Олександр Юзько та лікар акушер-гінеколог Анаталій Андрієць сумісно з д. мед. н. Андрієм Григоренком (клініка «Інномед») провели унікальні реконструктивно-пластичні операції по формуванню неовагіни (піхви) виключно лапароскопічним доступом. Детальніше
10 жовтня 2017

Рак молочної залози: про що варто пам'ятати кожній жінці!

Рання діагностика раку молочної залози рятує життя! Детальніше
9 жовтня 2017

Майстер-клас з ультразвукової діагностики

07-08.10.2017 у Львові в Школі штудерної ультразвукової діагностики було проведено теоретично-практичний навчальний курс з ультразвукової ангіології «Ультразвукова ангіологія. Діагностика патології судин шиї». Детальніше
2 вересня 2017

Практичний лекторій

30.09.2017 в Києві відбувся практичний лекторій «Жіночого лікаря». Детальніше
25 вересня 2017

Пленум Асоціації акушерів-гінекологів України

21-22.09.2017 р. в м. Одесі відбулися Пленум Асоціації акушерів-гінекологів України та науково-практична конференція з міжнародною участю «АКУШЕРСТВО, ГІНЕКОЛОГІЯ ТА РЕПРОДУКТОЛОГІЯ: ОСВІТА, КЛІНІКА, НАУКА». Детальніше
8 вересня 2017

Лекція «Гормональна гінекологічна увертюра»

Лекція проф. Юзька О.М. «Гормональна гінекологічна увертюра». Детальніше

Наша адреса:

Україна, м.Чернівці,
вул. В. Трепка (О. Боярка), 1а

Інше:

e-mail:reprod.cv@gmail.com

Контактні телефони:

тел./факс:+38 (0372) 58 55 11 тел./факс:+38 (0372) 90 92 00 моб.:+38 (066) 630 40 50 моб.:+38 (096) 404 04 05 моб.:+38 (093) 060 33 64

Copyright © 2007-2017, Медичний центр лікування безпліддя

Ліцензія МОЗ України АВ № 554346 від 30.08.2010 р.

Сайт розроблено в Студії COM.CV.UA

Розробка віртуального 3д туру - 3д.укр

карта сайта
phone
close

Зателефонувати Вам?

Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом!

Для замовлення дзвінка, будь ласка, заповніть форму і натисніть кнопку Замовити дзвінок

person
phone