Запитання спеціалісту
Записатися на прийом
+38 (0372) 58-55-11
всі контакти
UA
НАМ 20 РОКІВ
Записатися
на прийом
Запитання спеціалісту

+38 (0372) 58-55-11 +38 (066) 63 04 050

+38 (0372) 90-92-00 +38 (096) 40 40 405

+38 (093) 06 03 364

м. Чернівці, вул. В. Трепка (О. Боярка), 1а
Пропонуємо Вашій увазі словник медичних термінів. Тут Ви зможете прочитати розшифровку медичних термінів, які Вам до сьогоднішнього дня були незрозумілі.
АБВ

АЗООСПЕРМІЯ - відсутність в еякуляті сперматозоїдів. Причина чоловічого безпліддя.

Азооспермія

АЗООСПЕРМІЯ НЕОБСТРУКТИВНА - захворювання, подібне азооспермії, тільки викликане порушенням сперматогенезу. Однією з причин появи, є дефекти яєчок або наслідки їх травмування.

Азооспермія необструктивна

АКНЕ – запалення сальних залоз, волосяних мішків або виводних проток. Простіше - вугрі.
Різновиди анке: звичайні (виникають при статевому дозріванні в підлітковому віці), червоні (при змінах в функціональній здатності статевих залоз або захворюванні шлунка та кишечника), медикаментозні (відповідна реакція організму на лікарські препарати з бромом, йодом і кортикостероїдами), професійні (при сильному забрудненні шкіри специфічними сполуками).

Акне

АКРОСОМ – особлива структура, що розташовується у верхній частині головки сперматозоїда. Наявні в ній ферменти сприяють попаданню в яйцеклітину сперматозоїда.

Акросом

АМНІОЦЕНТЕЗ – відсмоктування з матки амніотичної рідини, що містить клітини плоду, для їх дослідження на можливу появу генетичних аномалій. Процедура призначається на 15-16 тижні вагітності, і виконується тонкою голкою. Процес забору рідини контролюється УЗД. На сьогодні це найбезпечніший метод, що використовується для перинатальної діагностики. Ризик викидня при амніоцентезі становить не більше 1%

Амніоцентез

АНТАГОНІСТ ГНРГ – пептид, отриманий методом синтезу, який конкурує з ГнРГ під час контакту з рецепторами ГнРГ. Ця дія знижує функцію ГнРГ і в подальшому повністю її блокує. За кілька годин припиняється вироблення гіпофізом ЛГ і ФСГ. Антагоністи синтезуються з ГнРГ, замінюючи в її структурі деякі амінокислоти. Антагоніст ГнРГ не може створити flare-ефект, як це роблять агоністи ГнРГ. Він надає швидкий гнітючий вплив на гіпофіз. Дія антагоністів становить всього 40 годин, тоді як агоністи можуть працювати набагато більше. Антагоністи використовуються в екстракорпоральному заплідненні, для запобігання передчасної овуляції при контролі за стимуляцією суперовуляції. Дані пептиди починають вводиться з середини фолікулярної фази.

Антагоніст ГнРГ

АНТИСПЕРМАЛЬНІ АНТИТІЛА – антитіла, які вибірково знаходять сперматозоїди, помітно знижуючи фертильність. За їх синтез відповідає імунна система чоловіка або жінки.

Антиспермальні антитіла

АНТРАЛЬНІ ФОЛІКУЛИ – невеликі фолікули по 3-5 мм. Певна частина з них дійде до циклу повного дозрівання в преовулярні фолікули і надалі овулює.

Антральніфолікули

АСПІРАЦІЯ ПІД КОНТРОЛЕМ ТРАНСВАГІНАЛЬНОГО УЗД – амбулаторна процедура з мінімальним травмуванням організму, яка використовується для відсмоктування фолікулярної рідини з яйцеклітинами, що містяться в ній. Виконується тонкою довгою голкою, якою робиться прокол склепіння піхви. Вперше дана процедура була проведена в середині вісімдесятих років минулого століття. Зараз аспірація широко використовується при ЕКЗ. Проста і практично безболісна. Призначається місцевий або легкий наркоз на нетривалий термін.

Аспірація під контролем трансвагінального УЗД

БАЗАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА ТІЛА - температура тіла, яка вимірюється в спокійному стані, відразу після пробудження, двома способами: орально і ректально. За допомогою графіка базальної температури визначається наявність овуляції

Базальна температура тіла

БІОПСІЯ – забір невеликої кількості живих тканин організму для лабораторних досліджень, взятих методом висічення або пункцією.

Біопсія

БІОХІМІЧНА ВАГІТНІСТЬ – вагітність, яка була визначена на основі досліджень крові або сечі, взятих на аналіз рівня хоріонічного гонадотропіну людини, що виробляється клітинами ембріона.

Біохімічна вагітність

БЛАСТОЦИСТА – ембріон на 5-6 день розвитку. За формою нагадує порожню кульку, що складається з клітин трофектодерми, яка розвивається в плаценту. Розвиток плода відбувається з клітинної маси, що знаходиться на поверхні горбка, прикріпленого до внутрішньої поверхні бластоцисти.

Бластоциста

ВАЗЕКТОМІЯ – чоловіча контрацепція постійного характеру з хірургічним блокуванням сім'явивідних проток. Не пропускає сперматозоїди в насінну рідину.

Вазектомія

ВАРИКОЦЕЛЕ – варикоз вен мошонки, що супроводжується підвищенням температури яєчка і зменшенням числа сперматозоїдів в спермі. Стає причиною чоловічого безпліддя. Діагностується у 15% чоловіків.

Варикоцеле

ВРОДЖЕНИЙ – патологія, захворювання, фізичні риси чи умови, які проявилися при народженні. Розділяються на спадкові та які виникли під впливом певних чинників, наприклад, інфікуванні під час вагітності.

Вроджений
ГДЕ

ГІДРОСАЛЬПІНГС (ЗАПОВНЕНА РІДИНОЮ НЕПРОХІДНА МАТКОВА ТРУБА) – захворювання, при якому фаллопієва труба блокується, збільшується в розмірах, заповнюючись рідиною. Причина - запальні процеси.

Гідросальпінгс

ГІПЕРПЛАЗІЯ ЕНДОМЕТРІЯ – надмірне розростання ендометрія за межі внутрішнього шару матки. Ймовірна причина появи - гормональні порушення, викликані дисбалансом синтезу естрогену і прогестерону. Існує ризик розвитку раку з імовірністю 1-14%.

Гіперплазія ендометрія

ГІПЕРПРОЛАКТИНЕМІЯ – збільшення кількості гормону пролактину. Дана нейроендокринна патологія виникає при функціональному збої роботи щитовидної залози, прийомі специфічних лікарських препаратів, аденомі гіпофіза, дисфункції кори надниркових залоз. Симптоми: головний біль, виділення з молочних і грудних залоз, нерегулярний менструальний цикл.

Гіперпролактинемія

ГІПЕРТИРЕОЗ – патологія, спричинена підвищеною концентрацією гормону щитовидної залози. Може бути викликана психологічними травмами, інфекціями, туберкульозом, вагітністю та іншими захворюваннями. Симптоми: підвищена нервова і психічна збудливість, швидка стомлюваність, прискорений пульс, втрата ваги, пітливість, тремтіння рук. Як правило, супроводжується збоями в роботі залоз внутрішньої секреції.

Гіпертиреоз

ГІПОТИРЕОЗ – синдром, при якому слабшають функції щитовидної залози, порушуються обмінні процеси. Симптоми: ожиріння, стомлюваність, зниження пам'яті, сухість шкіри, млявість, випадіння волосся, мерзлякуватість, запори, сонливість, набряклість повік і обличчя.

Гіпотиреоз

ГІПОФІЗ – залоза внутрішньої секреції, яка контролює роботу ендокринної системи. Розташовується біля основи головного мозку. Тісно пов'язаний з гіпоталамусом, який своїми гормонами гальмує синтез речовин передньої долі гіпофіза. Виробляє 11 різних гормонів, що регулюють обмінні процеси організму, його розвиток і ріст.

Гіпофіз

ГІРСУТИЗМ – підвищене оволосіння у жінок (волосся на грудях, животі, спині, вуса, борода). Причини появи - патологічні зміни в гіпофізі й яєчнику. У психічно хворих людей є ознаками розладу ендокринної системи.

Гірсутизм

ГІСТЕРОСКОПІЯ – обстеження репродуктивних органів гістероскопом, за допомогою якого візуально досліджується матка.

Гістероскопія

ГОНАДОТРОПІНИ – гормони, які стимулюють статеві залози, що організують роботу всієї репродуктивної системи. Виробляються передньою долею гіпофіза. Основні гонадотропіни: ФСГ та ЛГ.

Гонадотропіни

ДОПОМІЖНІ РЕПРОДУКТИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ (ДРТ) – лікування безпліддя з використанням invitro-технологій. Наприклад, екстракорпоральне запліднення, передімплантаційна генетична діагностика, внутрішньоматкова інсемінація сперми.

Допоміжні репродуктивні технології (ДРТ)

ДОПОМІЖНИЙ ХЕТЧИНГ (З АНГЛ. «ВИЛУПЛЕННЯ») – медична процедура, при якій частину зовнішньої оболонки ембріона штучно руйнують, допомагаючи ембріону вийти із зони пеллюціда для його подальшої імплантації. Рекомендується жінкам після 39 років для збільшення шансу зачаття.

Допоміжний хетчинг

ЕКСТРАКОРПОРАЛЬНЕ ЗАПЛІДНЕННЯ (ЕКЗ) – запліднення яйцеклітини поза живого організму.


ЕТАПИ ЕКЗ:

• стимуляція росту фолікулів за допомогою гормонів
• отримання яйцеклітини
• збір сперми партнера
• обробка сперми
• запліднення зрілих яйцеклітин
• оцінка запліднення
• культивування ембріонів
• перенесення ембріонів в матку

Невикористані ембріони піддаються кріоконсервації. ЕКЗ може доповнюватися й іншими процедурами. Такими, як хетчинг і ПГД. Показаннями для проведення ЕКЗ можуть служити трубний фактор безпліддя, ендометріоз, чоловіче і нез'ясовне безпліддя. Ефективність лікування визначається багатьма факторами. Наприклад, віком жінки, її оваріальним резервом та ін.

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)

ЕКСТРАКЦІЯ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЯЄЧКА (ТЕСЕ) – хірургічна процедура отримання сперматозоїдів, що витягають із яєчка через невеликий розріз. Показаннями ТЕСЕ є неможливість еякуляції або неповне дозрівання сперматозоїдів. Виконується урологом під місцевим наркозом. Застосовується при ЕКЗ-ІКСІ.

Екстракція сперматозоїдів яєчка (ТЕСЕ)

ЕМБОЛІЗАЦІЯ – малотравматична процедура для закупорки кровоносних судин за допомогою спеціальних речовин, що вводяться катетером.

Емболізація

ЕМБРІОН – організм на початку свого розвитку до 7-8 тижнів, що пройшли після запліднення.

Ембріон

ЕНДОМЕТРІОЗ – розростання тканини ендометрію поза внутрішньої поверхні матки. За відсутності вагітності, клітини ендометрію регулярно виводяться з організму жінки при менструації. Для ендометріозу характерно розростання клітин ендометрію у вигляді поліпів або великих кишень в товщі матки. Ендометріозна тканина може проникати за межі матки, в легені, яєчники, порожнини, шкірний покрив, мозок. Вогнища ендометріозу кровоточать під час менструації, викликають запальні процеси, утворення рубців, дратують оточуючі тканини. Ендометріоз часто викликає безпліддя, перешкоджаючи дозріванню яйцеклітини або імплантації ембріона. Причиною виникнення захворювання є порушення імунних процесів.

Ендометріоз

ЕСТРОГЕНИ – статеві гормони, що виробляються організмом жінки. Основний синтез відбувається в яєчниках під час менструації, а також у наднирках і плаценті. У чоловіків естрогени виробляються в сім'яниках. Головним естрогеном є естрадіол. Естрогени визначають розвиток вторинних статевих ознак. У першій половині менструального циклу, ці гормони викликають потовщення ендометрію і регулюють процес менструації. Надмірна кількість естрогенів може викликати мігрень або збільшення маси тіла. Їх нестача стає причиною потоншення кісток, сухості піхви, старіння шкіри, недоумства і т.д.

Естрогени
ЗІК

ЗАПЛІДНЕННЯ - поєднання сперматозоїда і яйцеклітини з утворенням зиготи, яка згодом, розвивається в новий живий організм.

Запліднення

ЗОНА ПЕЛЛЮЦИДА – верхня протеїнова оболонка яйцеклітини, яка виробляється кумулюсними клітинами при дозріванні ооцита, розташованого в фолікулі. Захищає ембріон і утримує його клітини до їх імплантації. Не пропускає в яйцеклітину сперматозоїди, які не пройшли трансформацію акросомальною реакцією.

Зона пеллюцида

ІНТРОПЛАЗМАТИЧНА ІН'ЄКЦІЯ СПЕРМАТОЗОЇДА (ІКСІ) – ін'єкція одного сперматозоїда в яйцеклітину для її запліднення. Процедура проводиться за допомогою мікроманіпуляторів під мікроскопом. Часто використовується при невдалих спробах ЕКЗ і чоловічому безплідді.

ІКСІ

ІНДУКЦІЯ СУПЕРОВУЛЯЦІЇ – стимуляція яєчників, проведена гонадотропинами. Дозволяє домогтися дозрівання декількох яйцеклітин при їх подальшій одночасній овуляції. Інша назва - контрольована оваріальна гіперстимуляція. За один цикл ЕКЗ можна отримати декілька ембріонів. Це збільшує можливість виникнення вагітності у жінок із діагностованим безпліддям. Серед побічних явищ відзначається синдром гіперстимуляції та вагітність одночасно декількома плодами.

Індукція суперовуляції

ІНСЕМІНАЦІЯ – процедура введення в матку спеціально обробленої сперми або додавання до яйцеклітини сперматозоїдів за технологією in vitro при ЕКЗ.

Інсемінація

КАРІОТИПУВАННЯ – дослідження під мікроскопом структури хромосом та їх кількості (каріотип хромосоми). У здорової людини 44 аутосоми та 2 статеві хромосоми (всього 46 хромосом). Каріотипування допомагає виявляти хромосомні аномалії та діагностувати генетичні хвороби. Наприклад, синдром Дауна та синдром Кляйнфельтера.

Каріотипування

КЛІНІЧНА ВАГІТНІСТЬ – вагітність, яка підтверджується УЗД після переносу ембріона в матку, на терміні більше трьох тижнів. Мета дослідження - виявити плідне яйце.

Клінічна вагітність

КЛОМІФЕН ЦИТРАТ – антиестроген оральний з непрямою дією стимуляції яєчників. Призначається для індукції овуляції. Російська назва - Кломід (Клостилбегіт). Пригнічує дію естрогенів, що призводить до підвищення секреції ФСГ в гіпофізі. Застосування цього лікарського препарату часто призводить до вагітності декількома плодами. Побічний ефект - високий ризик виникнення раку яєчників і збільшення ваги тіла.

Кломіфен цитрат

КРІОКОНСЕРВАЦІЯ – зберігання біоматеріалу в рідкому азоті (-196оС). Наднизька температура зупиняє всі біохімічні реакції. Тому термін консервації біоматеріалу практично не обмежений. Процес заморожування та відтаювання проводиться під дією кріопротектора - спеціальної речовини, яка перешкоджає утворенню кристалів льоду у біоматеріалі. Одним з поширених кріопротекторів є гліцерол. У сучасній репродуктивній медицині проводиться швидка заморозка - вітрифікація яйцеклітин і ембріонів, і класична заморозка - кріоконсервація, сперматозоїдів.

КріоконсервацІя

КУЛЬТИВУВАННЯ ЕМБРИОНА – вирощування ембріона в штучних умовах. Ембріони культивуються три дні, після запліднення яйцеклітини. Сучасні технології дозволяють продовжити термін культивування до 6 днів (стадія бластоцисти). Після цього ембріон імплантується в ендометрій матки.

Культивування ембріона

КУЛЬТУРАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ – живильний розчин, в якому культивуються яйцеклітини, ембріони та сперматозоїди за технологією in vitro. Містить всі необхідні речовини для їх харчування, розвитку й росту.

Культуральне середовище
ЛМО

ЛАПАРОСКОПІЯ – хірургічна операція з мінімальним травмуванням тканин і органів, яка проводиться лапароскопом (тонкий медичний інструмент, що дозволяє бачити внутрішні органи). За необхідності можуть використовуватися інші хірургічні інструменти, що вводяться через невеликі розрізи в черевній стінці. Лапароскопія проводиться з метою діагностики та лікування захворювань органів малого таза і черевної порожнини.

Лапароскопія

ЛЮДСЬКИЙ МЕНОПАУЗАЛЬНИЙ ГОНАДОТРОПІН (ЛМГ) - препарат, отриманий з жіночої сечі клімактеричного віку. Служить для стимуляції овуляції. До складу ЛМГ входять гормони ЛГ та ФСГ. Лікарська форма - Менопур.

Людський менопаузальний гонадотропін (ЛМГ)

ЛЮТЕЇНІЗУЮЧИЙ ГОРМОН (ЛГ) – гонадотропін, який виробляється гіпофізом та регулює репродуктивну функцію. Стимулює овуляцію у жінок і синтез тестостерону в чоловіків.

Лютеїнізуючий гормон

МАТКА – жіночий репродуктивний орган. Основні функції матки: менструальна й дітородна. В ній формується і розвивається плід. Розташована матка між прямою кишкою і сечовим міхуром в малому тазу.

Матка

МІКPОХІPУPГІЧНА АСПІPАЦІЯ СПЕPМАТОЗОЇДІВ ПPИДАТКА ЯЄЧКА – МЕСА – мікрохірургічна процедура, що проводиться в амбулаторних умовах, при якій відбувається забір у чоловіка сперматозоїдів при діагностуванні блокування сім'явивідних шляхів. Виконується одночасно з пункцією фолікулів у жінки, із застосуванням наркозу. Забір сперматозоїдів виконується шляхом їх аспірації з яєчка через невеликий розріз в мошонці.

Мікpохіpуpгічна аспіpація спеpматозоїдів пpидатка яєчка

МІКРОМАНІПУЛЯЦІЯ – мікрохірургічна операція, проведена на клітині спеціальними інструментами під мікроскопом. Найбільш поширені мікроінтсрументи: мікроголка, мікропрісоска фіксації клітини, ін'єкційна і аспирационная микропипетка. В екстакорпоральному заплідненні використовують наступні мікроманіпуляції: допоміжний хетчинг, біопсія бластомера, інтроцітоплазматіческая ін'єкція сперматозоїда.

Мікроманіпуляція

МУКОВІСЦИДОЗ – спадкове захворювання, яке найчастіше трапляється та вражає секреторні органи. Тому, виділення залоз стають густі, в'язкі, а їх відділення утруднюється. Муковісцидоз проявляється важкими розладами дихальних органів, органів травлення та інших систем організму. Частота захворювання в Росії коливається від одного на 25 тисяч новонароджених до одного на вісім тисяч новонароджених, середній світовий показник для країн - один випадок на 45 тисяч новонароджених. Муковісцидоз найбільш поширений у євреїв-ашкеназі і жителів країн Північної та Центральної Європи. Носієм дефектного рецесивного гена є кожен 20-ий житель планети.

Муковісцидоз

ОБРОБКА СПЕРМИ - виділення сперматозоїдів з насінної рідини. Здійснюється з використанням центрифуги.

Обробка сперми

ОВАРІАЛЬНИЙ РЕЗЕРВ – запас яйцеклітин у повністю репродуктивно здорової жінки, закладений в яєчники на генетичному рівні. При зниженні овариального резерву погіршується якість яйцеклітин і зменшується їх кількість. Оваріальний резерв знижується після протипухлинної терапії, операцій на яєчниках, радіоактивного опромінення, хіміотерапії, збільшення віку жінки та інших травмуючих впливів на репродуктивну систему.

Оваріальний резерв

ОВУЛЯЦІЯ – процес виходу дозрілої яйцеклітини з лідируючого фолікула в черевну порожнину і маткову трубу. Відбувається на третьому тижні менструального циклу.

Овуляція
ПРС

ПЕРЕДІМПЛАТАЦІЙНА ГЕНЕТИЧНА ДІАГНОСТИКА (ПГД) – метод генетичного аналізу, що проводиться на ембріоні або полярному тільці яйцеклітини. Використовується при ЕКЗ для переносу в порожнину матки ембріона з нормальним генетичним набором хромосом. ПГД дозволяє знизити самовільні аборти, переривання вагітності через діагностовані захворювання. Ефективність лікування при безплідді, після проведення преимплантационной генетичної діагностики значно зростає. ПГД рекомендується подружнім парам, з високим ризиком передачі плоду спадкових захворювань.

Передімплатаційна генетична діагностика

ПЕРЕНЕСЕННЯ ГАМЕТ В ФАЛЛОПІЄВУ ТРУБУ (ГІФТ) - метод ДРТ. Більшість жінок, яким діагностується безпліддя, мають здорові фаллопієві труби. При ГІФТ проводиться контрольована стимуляція овуляції. В фаллопієві труби ін'ектуються яйцеклітина й оброблена сперма партнера. Оскільки само запліднення яйцеклітини і розвиток ембріона відбувається природним чином, це є перевагою ГІФТ над ЕКЗ. Але, при цьому не можна дізнатися, запліднилася яйцеклітина у жінки чи ні, якщо вона не завагітніла після ГІФТ. У сучасній медицині ГІФТ не використовується.

Перенесення гамет в фаллопієву трубу

ПЕРЕНЕСЕННЯ ЕМБРІОНІВ – безболісна процедура, виконувана без наркозу, при якій ембріон, отриманий шляхом in vitro, підсаджується в матку жінки тонким катетером через цервікальний канал.

Перенесення ембріонів

ПЕРЕНЕСЕННЯ ЗИГОТ В ФАЛЛОПІЄВУ ТРУБУ (ЗІФТ) – метод ВТР, що проводиться через один день, після отримання яйцеклітини. Зиготи, що знаходяться на стадії пронуклеусов, переносяться в маткову трубу. ЗІФТ - це застарілий, малоефективний метод. Зараз не використовується.

Перенесення зигот в фаллопієву трубу

ПОЗАМАТКОВА ВАГІТНІСТЬ – розвиток плоду поза маткою. Небезпечне захворювання, що трапляється у багатьох жінок. Супроводжується рясною кровотечею і шоковим станом.

Позаматкова вагітність

ПОЛІП — розростання слизової оболонки на певній ділянці. Іноді у поліпа є дуже тонка ніжка. Поліпи без ніжки називаються сидячими. Дане розростання слизової оболонки можна знайти в різних органах: шлунку, матці, носі, кишці і т.д.

Поліп

ПРОГЕСТЕРОН – стероїдний гормон, що виробляється у жінок в лютеїновій фазі менструального циклу «жовтим тілом» яєчників. Цей гормон підтримує перебіг вагітності і готує ендометрій матки для прийняття ембріона. Плацента так само здатна виробляти прогестерон.

Прогестерон

ПРОНУКЛЕУС – видиме ядро яйцеклітини або сперматозоїда, що знаходиться в зиготі після запліднення. Ядро має одинарний набір хромосом. Злиття наборів хромосом, що знаходяться в чоловічому та жіночому пронуклеусах, утворює синкаріон - ядро зиготи з диплоїдним набором хромосом.

Пронуклеус

ПУНКЦІЯ ЯЄЧНИКІВ -процедура, ідентична аспірації, контрольована трансвагінальним ультразвуковим дослідженням.

Пункція яєчників

РЕДУКЦІЯ БАГАТОПЛІДНОЇ ВАГІТНОСТІ - процедура, ідентична селективній редукції. Застосовується при багатоплідній вагітності для зменшення кількості плодів до двох. Це зменшує ризик пізнього викидня і можливих ускладнень під час пологів. Проводиться між дев'ятим та дванадцятим тижнями вагітності.

Редукція багатоплідної вагітності

САЛЬПІНГООФОРИТ – запалення органів малого таза у жінок, яке охоплює маткові труби та прилеглі тканини. Гостра, як і хронічна форма цього захворювання в 25% випадків загрожує жінкам безпліддям. Переважна кількість випадків сальпингоофорита викликано дією мікроорганізмів: хламідіями, стафілококками, гонококками та ін.

Сальпінгоофорит

СІМ'ЯВИВІДНІ ПРОТОКИ – пара тонких трубочок, що служать для переміщення сперматозоїдів від придатка яєчка в уретру. Довжина проток до 50 см, товщина 3 мм при діаметрі просвіту 0,2 - 0,5 мм.

Сім'явивідні протоки

СИНДРОМ ГІПЕРСТИМУЛЯЦІї ЯЄЧНИКІВ (СГЯ) – захворювання, викликане ускладненнями при стимуляції росту фолікулів або суперовуляції. Причина СГЯ - занадто велика інтенсивність стимуляції яєчників, для якої не можна заздалегідь визначити оптимальну дозу спеціальних препаратів. Механізм захворювання поки до кінця не вивчений. Для пацієнтки, вирішальним значенням у розвитку СГЯ є визначення дози хоріонічного гонадотропіну, призначеної для стимуляції. Синдром проявляється у вигляді збільшення маси тіла, затримки рідини, утруднення дихання, збільшення яєчників і появи в них болісних відчуттів, блювоти, нудоти. Смертельні випадки з причини цього захворювання вкрай рідкісні та зареєстровані тільки за кордоном. Само по собі, захворювання діагностується в одиничних випадках, які можна взагалі уникнути, якщо проводити моніторинг стимуляції яєчників на високому професійному рівні. Госпіталізація пацієнтів проводиться при середній і важкій стадіях СГЯ. Зневоднення організму, викликане синдромом, може стати причиною підвищеного згортання крові та тромбозу.

Синдром гіперстимуляції яєчників

СПЕРМАТОГЕНЕЗ – процес, що відбувається в стінках мікроканальців яєчок у чоловіків, при якому стовбурові гермінативні клітини розвиваються в сперматозоїди. У чоловічому організмі це найбільш чутливий процес. Поділяється на чотири стадії: • розмноження • зростання • дозрівання (мейоз) • диференціювання Сперматозоїди проходять кілька фаз розвитку. З сперматогоній вони перетворюються в сперматоцити, і потім в сперматиди. Мейотичний розподіл закінчується утворенням двох сперматоцитов. Наступний розподіл призводить до появи чотирьох гаплоїдних сперматид, які дозрівають в сперматозоїди зі зміною ядра і цитоплазми. Хроматин компактизується в ядрі, що зупиняє процеси реплікації та транскрипції.

Сперматогенез

СПЕРМАТОЗОЇДИ – статеві клітини чоловіка (гамети), які утворюються в стінках мікроканальців яєчок в результаті мейозу. Сперматозоїд складається з головки з одинарним (гаплоїдним) набором хромосом, шийки та хвоста. Запліднюючи яйцеклітину, сперматозоїд передає їй свою половину генетичного матеріалу. Саме ця особливість і визначає стать нового організму.

Сперматозоїди

СУРОГАТНА МАТИ – жінка, яка виношує та народжує дитину, зачату за допомогою пересадженого ембріона іншої пари. Мета - передача дитини після пологів генетичним батькам. Ембріон отримують методом in vitro. Згідно з українським законодавством, сурогатна мати, як і її чоловік, підписує згоду на виношування чужої дитини.

Сурогатна мати
УФХ

УЛЬТРАЗВУКОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ - візуалізація стану внутрішніх тканин та органів шляхом перетворення ультразвукових хвиль в видимий електричний сигнал. УЗД в репродуктивній медицині використовується для здійснення контролю за ростом фолікулів, для підтвердження факту вагітності, та при отриманні з фолікулів яйцеклітин. На сьогодні, УЗД найпопулярніший діагностичний метод.

Ультразвукове дослідження

ФАЛЛОПІЄВІ ТРУБИ – два канальця ниткоподібної форми, один кінець яких прилягає до яєчника, а другий заходить в порожнину матки. Довжина до 12 см, діаметр до 4 мм. Після овуляції з фолікула дозріла яйцеклітина падає в маткову трубу для запліднення сперматозоїдом. Зсередини труби покриті безліччю ворсинок, які своїми рухами направляють яйцеклітину і сперматозоїди для запліднення назустріч один до одного. Запліднена яйцеклітина транспортується в матку для подальшої імплантації в ендометрій. Трубна рідина має різний склад, в залежності від місця розташування в трубі ембріона. Через 3-4 дня ембріон виходить з фаллопієвої труби.

Фаллопієві труби

ФЕРТИЛЬНІСТЬ – плодючість, здатність виробляти нащадків (репродуктивна здатність). Залежить від способу життя, культури, стресів, харчування, наявності шкідливих звичок, віку та т.

Фертильність

ФОЛІУЛ – утворення клітин, що нагадує порожнистий пухирець, заповнений рідиною. В фолікулі яєчника знаходиться сформований ооцит. Він може візуально визначатися за допомогою УЗД. Овуляція призводить до розриву оболонки лідируючого фолікула. Зрілі яйцеклітини, що вийшли з нього, потрапляють в черевну порожнину та фаллопієві труби.

Фолікул

ФОЛЛІКУЛОСТИМУЛЮЮЧИЙ ГОРМОН (ФСГ) – гонадотропний гормон, який секретується гіпофізом і стимулює в жіночому організмі ріст фолікулів, в яких відбувається дозрівання яйцеклітини. Чоловічий ФСГ відповідає за розвиток сім'яних канальців сім'яників та ріст сперматозоїдів. Хімічно визначається як глікопротеїн. Існують лікарські форми цього гормону: Пурегон та гонал-Ф.

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)

ХЛАМІДІОЗ – урогенитальная інфекція, яка викликана бактеріями. Передається статевим шляхом. Хламідії стають причинами уретриту, ендометриту, запалення придатків, цервицита, безпліддя. Навіть за відсутності клінічних проявів захворювання у матері, передача збудника інфекції при вагітності плоду можлива в половині випадків. Хворобливі симптоми хламідіозу не проявляються у 50% чоловіків і 75% жінок. Захворювання може спровокувати запалення легенів і кон'юктівіт.

Хламідіоз
ЦЧШ

ЦЕРВІКАЛЬНИЙ СЛИЗ –особливий секрет, що знаходиться в шийці матки. В'язкість слизу змінюється в залежності від періоду менструального циклу. Перед овуляцією цервікальний слиз наповнюється поживними речовинами та пропускає сперматозоїди в порожнину матки.

Цервікальний слиз

ЦЕРВІКАЛЬНИЙ КАНАЛ – канал, що розташовується в шийці матки, одним кінцем прикріплений до піхви, а іншим, до матки.

Цервікальний канал

ЧЕРЕЗШКІРНА АСПІРАЦІЯ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ПРИДАТКА ЯЄЧКА (ПЕСА) – нехірургічна процедура, яка проведена в амбулаторії та використовується для вилучення сперматозоїдів у чоловіка з діагностованим блокуванням сім'явивідних проток. Виконується урологом із застосуванням місцевого знеболювання шляхом введення тонкої голки в мошонку.

Черезшкірна аспірація сперматозоїдів придатка яєчка (ПЕСА)

ЧОЛОВІЧИЙ ФАКТОР БЕЗПЛІДДЯ - неможливість виникнення вагітності у жінки, що викликана репродуктивними проблемами в чоловічому організмі. Частота безпліддя у обох статей приблизно однакова. Причини чоловічого безпліддя: порушення секреції сперматозоїдів, порушення виділення сперми, вроджені захворювання, набуті захворювання. Порушення виділення сперми часто діагностується після перенесених інфекційних або запальних захворювань семявиводящіх шляхів. В деяких випадках виділення сперми стає неможливим при неправильному розвитку семявиводящіх шляхів, ендокринних порушеннях, травмах спинного мозку. Чоловіче безпліддя поділяють на абсолютне і відносне.

Чоловічий фактор безпліддя

ШИЙКА МАТКИ – вузька частина матки, що з'єднує її порожнину із піхвою. Стінка шийки матки - природне продовження стінки тіла матки. Однак, її тканина представлена ​​сполучними клітинами, а тіло матки складається з гладкої мускулатури. Тканина шийки матки містить багато колагенових волокон і невелике число еластичних волокон.

Шийка матки
Ми в соціальних мережах:


Наш колектив:
Показати весь колектив
Фотогалерея:
РОЗСИЛКА:

Підпишіться та отримуйте першими інформацію про наші новини, акції, спеціальні пропозиції та поради

ПІДПИСАТИСЯ
Графік роботи:
пн|вт|ср|чт|пт|сб|нд
пн: 9 00 - 18 00
вт: 9 00 - 18 00
ср: 9 00 - 18 00
чт: 9 00 - 18 00
пт: 9 00 - 18 00
сб: вихідний
нд: вихідний
Новини клініки:
Дивитися всі новини
20 січня 2020

АКЦІЯ! ЗНИЖКА -10%

АКЦІЯ! ЗНИЖКА -10% на програму «Штучного запліднення» з 01.02.20 по 29.02.20. Детальніше
20 січня 2020

Консультація дитячого ортопеда-травматолога, нейроортопеда - Рахмана Павла

20 лютого буде консультувати дитячий ортопед-травматолог, нейроортопед - Рахман Павло. Діти з ДЦП, дисплазією, клишоногістю, плоскоступістю та іншими ортопедичними паталогіями. Детальніше
17 грудня 2019

Щоб очі світилися щастям

Про медичний центр «YuZko» , який допомагає парам стати щасливими батьками, читайте у газеті Верховної Ради України "Голос України". Детальніше
12 грудня 2019

Новорічні та Різдвяні свята - графік роботи центру

25 грудня 2019 - вихідний день 31 грудня 2019 - скорочений день до 14:00 01 січня 2020 - вихідний день 06 січня 2020 - скорочений день до 14:00 07 січня 2020 - вихідний день Детальніше
29 жовтня 2019

Науково-практичний семінар "Вагітність високого ризику"

25-26.10.2019 в Києві відбувся науково-практичний семінар "Вагітність високого ризику". Наш лікар-перинатолог Ольга Нацюк взяла активну участь школі жіночого здоров’я. Детальніше
15 жовтня 2019

Пройдіть CheckUp

Ми запускаємо Check-up для жінок, чоловіків та загальний. Будьте здорові! З турботою про Вас, ™@yuzko.medical.center Детальніше
14 червня 2019

Консультація дитячого ортопеда-травматолога, нейроортопеда - Рахмана Павла

11-12 липня буде консультувати дитячий ортопед-травматолог, нейроортопед - Рахман Павло. Діти з ДЦП, дисплазією, клишоногістю, плоскоступістю та іншими ортопедичними паталогіями. Детальніше
3 червня 2019

Міжнародний симпозіум "Теорія та практика репродукції людини"

31.05-02.06.2019 р. в Буковелі (Івано-Франківська область) відбувся Міжнародний симпозіум "Теорія та практика репродукції людини". Детальніше
15 травня 2019

Тренінг «Базова практика кодування даних ДСГ»

13-15.05.2019 р. у м. Івано-Франківськ проходив тренінг «Базова практика кодування даних ДСГ», в якому взяла участь представник Медичного центру Христина Жуфяк. Детальніше

Наша адреса:

Україна, м.Чернівці,
вул. В. Трепка (О. Боярка), 1а

Інше:

e-mail:reprod.cv@gmail.com

Контактні телефони:

тел./факс:+38 (0372) 58 55 11 тел./факс:+38 (0372) 90 92 00 моб.:+38 (066) 630 40 50 моб.:+38 (096) 404 04 05 моб.:+38 (093) 060 33 64

Copyright © 2007-2020, Медичний центр лікування безпліддя

Ліцензія МОЗ України АВ № 554346 від 30.08.2010 р.

Сайт розроблено в Студії COM.CV.UA

Розробка віртуального 3д туру - 3д.укр

карта сайта
phone
close

Зателефонувати Вам?

Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом!

Для замовлення дзвінка, будь ласка, заповніть форму і натисніть кнопку Замовити дзвінок

person
phone