location_on phone_in_talk touch_app

Запис на прийом

Історія становлення та успіху

history

Перша згадка про створення Центру репродуктивної медицини (надалі ЦРМ) на Буковині в Чернівцях відноситься до лютого 1995 року. Біля витоків створення перебував професор Олександр Михайлович Юзько, який на той час займав посаду завідувача кафедрою акушерства і гінекології № 1 Чернівецького державного медичного інституту (надалі Буковинська державна медична академія (БДМА), нині Буковинський державний медичний університет(БДМУ)).

Центр репродуктивної медицини планувався при медінституті на основі госпрозрахунку. Відповідно, в травні 1995 року вийшов наказ про його створення при Чернівецькому медінституті на базі кафедри акушерства і гінекології № 1. Почалася робота пошуку приміщення, фахівців, апаратури та інше.

event_note

Основна мета відкриття Науково-практичного Центру репродуктивної медицини полягала в  науковій розробці, апробації та наданні високоспеціалізованої допомоги з питань репродуктивної медицини. Центр не був юридичною особою і здійснював свою діяльність в межах повноважень, наданих медичним інститутом.

В 1996 році ЦРМ розташувався тимчасово по вул. Головній, 129 на базі кафедри акушерства та гінекології №1. Йде оснащення апаратурою, стажування та навчання його співробітників:

 • проф. О.Юзько - Брегенц 1996 рік, Інститут репродукції д-ра Цеха (Австрія) 1996 рік; Теттнанг (Німеччина) 1996 рік
 • к.м.н. О.Андрієць - Інститут репродуктивної медицини (Київ)
 • к.м.н. Т.Лаптєва (нині Т.А.Юзько) - Інститут репродуктивної медицини (Київ); Брегенц 1999 рік, Інститут репродукції д-ра Цеха (Австрія)1999 рік; Теттнанг (Німеччина) 1999 рік
 • лікар В.Каспрук - Інститут репродуктивної медицини (Київ)
 • ст. лаборант С.Боднар - Львівський медичний університет (лабораторна справа)

В тому ж році ЦРМ на один рік стає філією Інституту репродуктивної медицини (Київ). Директор інституту Ф.В.Дахно отримує звання професора по кафедрі акушерства та гінекології №1 Чернівецького медінституту.

В 1997 році ЦРМ отримує приміщення по вулиці Гребінки, 9 (сьогодні вул. П.Целана), в якому власними силами проводиться капітальний ремонт будівлі. Розпочалася практична робота: перша спермограма, інсемінація спермою чоловіка (відмитою, збагаченою), інсемінація змішаною спермою (чоловік + донор). Отримані перші вагітності після успішного запліднення в ЦРМ.

Станом на 1997 рік в ЦРМ працює поліклінічне відділення, ембріологія та лабораторія.

Поліклінічне відділення (вул. Гребінки, 9)

Для розширення діяльності в галузі репродуктивної медицини 24.04.1997 р. організовано Колективний заклад охорони здоров’я «Лабораторія репродуктивної медицини» (КЗОЗ «ЛРМ»), який на основі договору з Буковинською державною медичною академією розташувався в приміщені четвертого поверху по вул. Гребінки,9. В 1998 році КЗОЗ «Лабораторія репродуктивної медицини» отримала ліцензію МОЗ України на проведення медичної практики. Це був період становлення репродуктивної медицини на Буковині.

Центр репродуктивної медицини та КЗОЗ «Лабораторія репродуктивної медицини» активно співпрацювали до грудня 2002 року. Народжені сотні дітей після штучного запліднення ін вітро (IVF, EKЗ). ЦРМ та КЗОЗ «ЛРМ» набули визнання в Україні та за її межами.

Негативною стороною в історії ЦРМ та КЗОЗ «ЛРМ» є період з 01.04.2002 року до кінця грудня 2002 року, коли вони були передислоковані в приміщення БДМА по бульв. Героїв Сталінграда,11, яке не функціонувало. В грудні 2002 року в односторонньому порядку БДМА було розірвано Угоду при співробітництво, і КЗОЗ «ЛРМ» вимушений був шукати інше приміщення.

З 01.02.2003 року КЗОЗ «ЛРМ» продовжив роботу в орендованому приміщенні Вузлової клінічної лікарні ст. Чернівці по вул. Червоноармійській, 226. Це період «зрілості» колективу та його справи. Активно впроваджуються в роботу нові репродуктивні технології, оновлюється апаратура та оснащення. Запрацювало відділення лапаро- та гістероскопії.

В березні 2009 року КЗОЗ «ЛРМ», який відомий в Україні та за її межами як Буковинський центр репродуктивної медицини, переїхав у новий власний корпус по вул. О.Боярка (зараз вул. В. Трепка), 1А, який розташований на території Обласної клінічної лікарні в центрі м. Чернівці поряд з готелем «Буковина» та мальовничим парком культури та відпочинку ім. Т.Г.Шевченка.

В 2010 році КЗОЗ «Лабораторія репродуктивної медицини» перереєстровано в КЗОЗ «Медичний центр лікування безпліддя». Сьогодні медичний центр відомий під назвою «YUZKO MEDICAL CENTER».

Надалі відкриті нове амбулаторне відділення Центру та стаціонар на 7 ліжок, денний стаціонар, новий операційний блок, створено відділення ультразвукової діагностики, налагоджено прийом терапевта, запрацювала жіноча консультація та  ведення вагітності до пологів, запроваджені урологічні та хірургічні операції, налагоджені сучасна комп’ютерна система в роботі медичного центру, кол-центр, цілодобове ургентне енергопостачання від двох генераторів, проведено сучасний ремонт із встановленням відповідної системи вентиляції в новому ембріологічному відділенні та кріосховищі, повністю оновлено ембріологічне, лапароскопічне та гістероскопічне оснащення, апарати УЗД та інше устаткування.

Сьогодні це медичний заклад, який надає всі види медичної допомоги в галузі репродуктивної медицини, акушерства та гінекології, урології, хірургії, терапії та ультразвукової діагностики:

 • Запліднення ін вітро (IVF, ЗІВ, EKЗ)
 • Інтрацитоплазматичне введення одного спермія в яйцеклітину (ICSI)
 • Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка чи донора
 • Програми донації ооцитів та сурогатного материнства
 • Кріопрограми по заморозці та зберіганню статевих клітин та ембріонів
 • Передімплатаційна генетична діагностика ембріона (NGS)
 • Всі види лапароскопічних та гістероскопічних операцій
 • Вагінальна хірургія, естетична гінекологія
 • Урологія, андрологія, сексологія
 • Лабораторна діагностика
 • Кольпоскопія, радіохвильова терапія шийки матки
 • Діагностика та лікування іншої гінекологічної патології
 • УЗД в акушерстві, гінекології, вен та артерій, молочної залози, щитовидної залози, органів черевної порожнини, нирок та сечового міхура; комп'ютерна доплерометрія та доплерографія, еластографія
 • Ведення вагітності до пологів, кардіотокографія з автоматизованою системою аналізу результатів
 • Урологічні операції
 • Лапароскопічна абдомінальна хірургія
 • ЕКГ на автоматичному комп’ютерному пристрої
 • Консультації мамолога, терапевта, уролога та акушера-гінеколога