Операція при стресовому нетриманні сечі TVT-o
Операція, при якій під слизову піхву в проекції уретри (під уретрою) імплантується спеціальний ендопротез (сітка), яка формує фізіологічний згин, фіксує сечовидільний канал в одному положенні, що попереджає мимовільному підтіканню сечі. Ефективність такого оперативного втручання сягає практично 90%. Ефект після такої операції можна оцінювати не раніше 3 міс після оперативного втручання, коли навколо сітки утвориться фіброзна тканина (рубець), який сформує додаткову фіксацію.
Коли не можна виконувати таку операцію?
Тоді, коли є найменше опущення передньої стінки піхви (сечового міхура), якщо в нирках або сечовому міхурі є конкременти (камінчики) - це абсолютний протипоказ!
Реабілітація після операції складає 4-5 тижнів, тобто реальне повернення до статевого життя та початку помірних фізичних навантаження. Основний час реабілітації займає тривалість загоювання ранової поверхні в піхві.
Нетримання сечі!
Споконвічна проблема у жінок! Нажаль практично 70% українських панянок замовчують про це. Вважаючи цю проблему «стидливою». Але чому? Це ж якість та комфорт Вашого життя. Тим більше ми не живемо у кам’яному віці.
А така проблема реально є в 40 % жінок (якщо не більше).
Що ж це таке?
Це стан, коли при найменших навантаженнях (підйомі по сходах, кашлі, чханні, сміху) мимовільно підтікає порція сечі. Такий стан категорично забороняє займатися жінкам у спортзалі і вести активний спосіб життя.
Чому виникає нетримання сечі?
Частіше всього таке стається в наслідок травматичних або декількох пологів, важких та тривалих фізичних навантажень, постійної сидячої роботи.
Як так?
Основною причиною є порушення цілісності м’язів та зв’язок, які тримають уретру (сечовидільний канал) в своєму правильному розташуванні. Внаслідок надриву або розриву зв’язок уретра втрачає своє правильне розташування та стає гіпермобільною (дуже рухливою) і в такому випадку з’являється мимовільне виділення сечі при найменших навантаженнях які провокують збільшення внутрішньочеревного тиску.
Обов’язково потрібно звертати увагу коли з’являється хоча б один епізод нетримання сечі. І це все реально скорегувати без хірургічного втручання!
І ще є окремі випадки, коли такий стан може бути спровокований не зміною анатомічних структур, а нейрогенним фактором (порушенням іннервації).
Тому обов‘язковий алгоритм дій:
- перший епізод нетримання сечі;
- найшвидше консультація гінеколога;
- визначення причини;
- корекція такого стану.
Будь ласка, звертайтесь:
Лікарі, які ведуть прийом і до яких можна звернутися
професор, президент Української асоціації репродуктивної медицини, академік Української академії наук
детальнішемагістр медицини, лікар акушер-гінеколог
детальнішелікар акушер-гінеколог
детальнішелікар акущер-гінеколог
детальніше