location_on phone_in_talk touch_app

Запис на прийом

Саме так сприймають дві смужки тест-системи більша частина жінок. 

1. Згадати дату останньої менструації:

Це необхідно зробити відразу. На тлі щоденної круговерті на роботі і вдома важко згадати, коли ж місячні приходили востаннє. А знати цю дату треба точно.

2. Записатися до лікаря-гінеколога:

Навіть якщо все складається чудово, завжди є місце сумніву. І остаточну крапку в діагностиці вагітності поставить лікар.

При першому відвідуванні лікаря він порадить Вам зробити УЗД, щоб переконатися що вагітність знаходиться у матці та успішно прогресує.

Якщо все добре, то гінеколог видасть направлення для перших аналізів, огляне на кріслі, призначить прийом фолієвої кислоти для профілактики вроджених вад і запише на наступну явку для постановки на диспансерний облік.

Будь ласка, звертайтесь:

Лікарі, які ведуть прийом і до яких можна звернутися

Позитивний тест на вагітність: що робити далі

Створення сім'ї з коханою людиною рано чи пізно призводить до позитивного тесту. Відсутність розуміння майбутніх дій при позитивному тесті на вагітність – розповсюджена проблема, втім варто трохи підготуватись до цього моменту. Пошук корисної інформації та порад спеціалістів допоможуть отримати необхідну допомогу та зробити перші кроки до ведення вагітності. 

Обстеження, консультації та огляди проводять після першого відвідування кабінету гінеколога-акушера. Лікар визначає стан вагітної та надає рекомендації щодо можливих наслідків. Не сумнівайтесь: шок від новини пройде, а ви перейдете на наступний етап – облік та спостереження.

Коли потрібно йти до лікаря

Радісна новина викликає багато запитань, тому отримати відповіді вкрай важливо. Так, тест на вагітність – тільки початок, тому підготуйтесь до наступних кроків. Потрібно зазначити, що позитивний, як і негативний, результат тесту може бути хибним. 

Наприклад, інформація про те, що гормон хоріонічного гонадотропіну визначають лише у перші 4 місяці, майже нікому не відома. Саме тому лікарі наголошують на важливості своєчасного відвідування кабінету для підтвердження або спростування результатів домашнього тесту.

Позитивний тест на вагітність – це вказівник, що пора йти на консультацію. Лікар оцінить стан та надасть рекомендації. Зміна способу життя, вживання вітамінів та збалансований раціон – розповсюджені поради. Дотримання рекомендацій дозволить краще контролювати психоемоційний стан. 

Думка «Я – вагітна! Що далі?» викликає тривогу. Однак достатньо ознайомитись з простим алгоритмом, щоб відновити рівновагу. Приємна новина залишиться в пам'яті, а складнощі можуть і не виникнути. Перелік рекомендацій включає:

  1. Зробіть повторний тест. Відкладати консультацію не рекомендовано, але ви можете повторити тест через кілька днів. Особливої актуальності ця порада набуває у тому випадку, коли друга смужка ледь помітна.
  2. Запис до лікаря. Визначте лікаря-гінеколога та запишіться на прийом. Вагітність потрібно підтвердити, щоб скласти план наступних відвідувань та провести дослідження.
  3. Виконуйте вказівки. Спеціаліст не тільки допомагає впевнитись у правильному результаті тесту, але й надасть поради. Регулярність оглядів, додаткові обстеження та рекомендації щодо способу життя – потрібна та важлива інформація.

Поява животика у вагітної відбувається не одразу, оскільки він росте поступово. Жінка без помітного живота також може носити дитину. Зародок поступово збільшується, але вже на 5 тижні можна почути його серцебиття. Ранні симптоми вагітності легко пропустити, а жінки, які очікують на позитивний результат, часто помічають хибні ознаки.

Оптимальний час для відвідування лікаря – 4-8 тиждень. Згідно з чинним законодавством, жінка має стати на облік до 12 тижня. Чим раніше починається контроль вагітності, тим легше пройти необхідне обстеження. Поради, які надає спеціаліст, – обов'язкові до виконання. Не варто відкладати проведення аналізів на потім. Брак часу не піде на користь ні мамі, ні дитині.

Коли тест на вагітність буває хибний?

Чи може тест не показати вагітність? Відповідь проста: така вірогідність є. Нудота з'являється далеко не у всіх вагітних, оскільки багато залежить від способу життя та фізіологічних особливостей. Тест на вагітність на 7 день також може показати неправдивий «+».

Некоректні результати тестування в домашніх умовах пов'язані з недотриманням рекомендацій виробника. Інструкція всередині коробки містить детальний опис правил використання. Найбільша точність тестів досягається після виникнення затримки менструації.

Виключити хибний результат тесту досить складно. Часто похибки пов'язані з відсутністю регулярних обстежень. Деякі патологічні порушення призводять до хибно-позитивного показника, але хибно-негативний результат також не виключений. Саме з цих причин краще записатись до гінеколога при перших змінах.

Крім того, хибні результати часто пов'язані з тим, що:

  • неправильний тест на вагітність в домашніх умовах (бракований);
  • ранній строк (тест на вагітність до затримки);
  • гінекологічні патології.

Певні проблеми зі здоров'ям (наприклад, кір) можуть викликати схожий дискомфорт, але ніякого відношення до зачаття плоду не мають. Серйозні захворювання також викликають зміни гормонального фону Жіночий організм та його стан «залежать» саме від гормонів, тому виключати похибок не рекомендується.

Нагадаємо: жінка, яка нещодавно народила, може отримати хибний позитивний результат. Це пов'язано з тим, що після вагітності відбувається поступове відновлення організму. Відновити гормональний фон вдається протягом кількох місяців. Тому результат потрібно перевірити. Визначення вагітності можливе при наявності обладнання.

Підтвердження вагітності: методи, симптоми та тести

Розповіді про легко помітні ознаки вагітності не завжди реальні. Багато жінок «здогадуються» про цікавий стан вже після позитивного результату. Це витівки підсвідомості, яка коригує сприйняття ситуації під вже наявну інформацію. Проте все ж варто дізнатись про перші ознаки вагітності, щоб вчасно звернутись до лікаря.

Методи підтвердження цікавого стану добре знайомі жінкам різного віку. Лікарі проводять власні тести, серед яких вказані забір крові для виявлення ХГЛ та УЗД. Ці способи найбільш ефективні, оскільки помітити плід, закріплений на стінках матки, можна вже на другому тижні.

Що стосується симптомів, то їх досить багато. Першим, найбільш помітним, є відсутність менструації. Затримка – відомий симптом, проте і він може бути спричинений іншими змінами в організмі. Погіршення пам'яті та забудькуватість не менш розповсюджені «наслідки» вагітності. Щоб дізнатись, як визначити вагітність, якщо є місячні, необхідно звернутись за допомогою. 

Більшість симптомів минають з часом. Наприклад, навантаження на сечовий міхур поступово зростає, а після початку вигодовування зникає. Підлаштуватись під зміни в роботі організму непросто, проте лікар підкаже безпечне розв'язання вашої проблеми. 

Збій гормонального циклу доповнюється іншими симптомами. Щоб визначити, що робити далі, одного результату тесту недостатньо. Поєднання збою циклу та кількох інших ознак цілком може свідчити про вагітність. Найчастіше у вагітних спостерігаються:

  1. Втома. Різке бажання поспати пов'язують зі змінами в організмі. На ранньому терміні сонливість не рідкість. Організм витрачає трохи більше енергії на те, щоб вагітність таки настала.
  2. Головний біль. Поява неприємних відчуттів також може свідчити про вагітність. Краще завчасно дізнатись, які ліки не спричинять негативних наслідків. Приймати парацетамол безпечно протягом першого триместру.
  3. Чутливість грудей. Збільшення молочних залоз або чутливість сосків – симптоми вагітності, які легко пропустити. На певних етапах менструального циклу також проходять такі зміни.
  4. Фізіологія. Зміни торкаються і графіка сну. Недосипання викликає часте сечовипускання та інші необгрунтовані зміни. Харчування та стреси не впливають на наявність таких ознак.
  5. Інші больові відчуття. Болі внизу живота, підвищена температура та почервоніння шкіри можуть свідчити про вагітність. Вірогідність появи цих симптомів значно нижча, але все ж зустрічається.

Зміни у сприйнятті смаків та запахів не менш розповсюджені «симптоми» цікавого стану. Зазвичай жінка помічає, що її нюх загострився, проте буває і навпаки: втрата відчуттів спостерігається в однієї жінки із десяти. Орієнтуватися тільки на токсикоз не варто.

Важливо дізнатись все про вагітність на етапі підготовки до наступного кроку. Зрозуміти, що жінка вже вагітна, оточуючі зможуть після проведення фотосесії на гендер-паті, коли родина дізнається, хто у них буде: хлопчик чи дівчинка.

Які обстеження потрібно зробити при позитивному тесті?

Перші тижні вагітності проходять непомітно, а про появу нового життя свідчить дуже мало симптомів. Проте на 8 днів затримки тест негативний, як і позитивний, говорить, що починається наступна сторінка життя жінки й досить швидко вона стане мамою.

Консультація лікаря дозволить встановити, чи дійсно пора готуватись до появи малюка. Затримка місячних – лише частина тих симптомів, які свідчать про вагітність. Додаткові обстеження та співпраця з лікарями дозволять переконатись, що затримка не пов'язана з менопаузою, а плід розвивається згідно з термінами.

Звернутись до спеціаліста варто у декількох випадках. Крім позитивного тесту, потреба у додатковому дослідженні виникає:

  • коли жінка помічає «кислий» запах або білий колір виділень;
  • у зв'язку з порушенням секреції гормонів;
  • при появі висипу на шкірі без об'єктивних причин.

Запобігти небажаним наслідкам допоможе спеціаліст медичного центру Yuzko, тому необхідно отримати консультацію. Лікар допоможе встановити причини або ж порекомендує спеціаліста, який допоможе розв'язати проблему. Сплеск гормонів по різному впливає на жінок, тому краще перестрахуватися.

З метою точно встановити стан здоров'я спеціаліст радить провести кілька додаткових досліджень, включаючи:

  • аналіз крові, який допомагає визначити рівень гормону ХГЛ;
  • УЗД при вагітності показує результати вже на початку другого тижня;
  • мазок мікрофлори для визначення наявних інфекцій (TORCH).

Статеві інфекції впливають на перебіг вагітності та безпеку дитини. Детальні обстеження та регулярний огляд у лікаря дозволяє виключити загрозу викидня на пізніх строках. Аналізи проводять згідно зі складеним планом та з дотриманням певних правил.

Під час гінекологічного огляду варто надати інформацію про хронічні хвороби (цукровий діабет та дані про коридор рівня глюкози, захворювання ендокринної системи тощо). Щоб не шукати відповідей на питання, через скільки показує тест на вагітність, приділяйте більше уваги своєму здоров'ю та регулярно відвідуйте гінеколога.

Вагітність: алгоритм дій майбутньої мами

Все починається з позитивного тесту на вагітність, але вагітній доведеться виконати додаткові кроки. Спершу необхідно визначити лікаря, який буде вести вагітність разом з вами. Його послуги потрібні не тільки для спостереження за розвитком малюка, але й контролю стану майбутньої матері.

Перший огляд відрізняється змістовністю. Вагітна жінка розповідає про планування вагітності та наявні проблеми зі здоров'ям. Особливе значення має саме перша розмова, тому радимо підготувати список запитань для детального розгляду кожного з них. 

Спостереження за самопочуттям та підготовка аналізів допоможе уникнути складнощів у майбутньому. Чітке виконання настанов лікаря також забезпечує комфорт майбутньої мами. Важливо створити довірливі стосунки з лікарем, тому попереднє знайомство буде перевагою. 

Довіра між спеціалістом та пацієнтом допомагає обом сторонам. Вагітна підпадає під вплив гормонів, тому лікар надасть відповідні поради для подолання складнощів. Не соромтесь шукати відповіді на свої запитання. Спеціаліст має багатий досвід ведення вагітності, тому здивувати його вкрай важко. 

Погіршення самопочуття, поява нових симптомів та настрій жінки має важливе значення. Спостерігайте за змінами та не лінуйтесь нотувати особливі моменти. Завдяки цьому вдається контролювати кожен крок та підготуватись до наступного етапу спостережень. 

Консультації інших спеціалістів потрібні у деяких випадках. Проблеми, що пов'язані з гормональним фоном, потребують залучення окремого експерта. Якщо жінка стоїть на обліку у будь-якого лікаря, необхідно отримати його консультацію. Під час відвідин варто згадати про вагітність та за необхідності скорегувати план лікування. 

Спілкування з лікарем – можливість знизити стрес, скорегувати раціон та виносити здорову дитину. Відповідальний спеціаліст допоможе знайти вихід із будь-якої ситуації без негативних наслідків. Записатися на прийом та стати на облік – просто, коли вам допомагає досвідчений персонал.