location_on phone_in_talk touch_app

Запис на прийом

Стентування сечовода – це ендоскопічне оперативне втручання, під час якого в просвіт сечоводу встановлюють стент – спеціальну порожню трубку із гнучкого гіпоалергенного матеріалу. Верхня та нижня частини трубки мають завитки, що не дозволяє стенту зміщуватися. Процедура проводиться без розрізів, використовувати чи не використовувати анестезію – вирішує лікар.

Найбільш часті ситуації, коли пацієнту потрібно встановлення стенту – порушення прохідності сечоводів. Цей стан виникає з різноманітних причин:

  • Сечокам’яна хвороба та її ускладнення.
  • Наявність пухлини, яка викликає порушення відтоку сечі.
  • Гнійні інфекційні процеси верхніх сечових шляхів.
  • Спайкові процеси, що є результатом оперативних втручань.

Стентування проводять і у вагітних. Порушенні пасажу сечі через фізіологічні зміни організму вагітної при наявності хронічних запальних процесів сечовивідної системи, часто призводить до необхідності проведення цієї процедури. Для такої групи пацієнток це найкращий метод відновити пасаж сечі та уникнути ускладненого перебігу захворювання. Стент на розвиток плоду не впливає. Після пологів стент видаляється. Важливо дотримуватись усіх рекомендацій лікаря (особливості сечовипускання при наявності стента, термін його видалення та ін.).

Як відбувається стентування нирки

Операція відбувається під ендоскопічним контролем – лікар має повну можливість спостерігати за діями через монітор. Зазвичай, операція триває 20-25 хвилин. Коли стент встановлюють та закріплюють – пацієнту потрібно пройти контрольне обстеження, щоб візуалізувати положення стенту в нирці та сечоводі.

Тривалість знаходження стенту в організмі визначається наявністю причин, через які його встановили. Якщо вони зникли – тоді і є показання знімати стент. Цей період може тривати від кількох тижнів до кількох місяців.

Поки стент в організмі – пацієнт може жити нормальним життям: працювати, подорожувати. Небажаним є заняття спортом, надмірною фізичною активністю. За станом стенту потрібно стежити за допомогою УЗД та урографії, оскільки на стент з часом можуть осідати солі. Досить часто стент може провокувати часті позиви до сечовипускання або больові відчуття – тоді необхідна консультація уролога, щоб точно визначити причини болю.

Видалення стенту

Проведення цієї процедури здійснюється лікарем урологом в операційній. Видалення здійснюється з допомогою цистоскопа – немає необхідності здійснювати надрізи в шкірному покриві.

Будь ласка, звертайтесь:

Лікарі, які ведуть прийом і до яких можна звернутися